Choď na obsah Choď na menu

Borovička

Turisticko-kultúrne podujatia TK Filozof sú neodmysliteľne späté s piesňou a borinou. A práve tieto dva základné elementy sa stretávajú vo formácii známej pod úderným názvom Borovička.

Počiatky Borovičky siahajú k prvým turistickým akciám TK Filozof, ktorých sme sa ešte v rámci štúdia na FiF UK spolu zúčastnili (približne rok 2004). Či už to boli Junior a Poľana v Tatrách, Dedinky alebo vatry v Malých Karpatoch, všade po večeroch zneli naše hudobné nástroje a spev. Dlhoročným spoločným hraním sa jadro hudobného zoskupenia ustálilo v terajšej podobe (obsadenie Borovičky sa však mení podľa prítomnosti a dispozície hudobne založených členov TK Filozof) a náš repertoár čerpajúci z bezodnej studnice prostonárodných, náchniapných a rockových piesní nabral vycíbrenú a overenú podobu. Kapela Borovička tak za roky pôsobenia odohrala rad vystúpení na turistických akciách a kultúrnych posedeniach, ale aj na oslavách prírodných sviatkov.

Kapelu Borovička tvoria:
Samo - sólová gitara, sólový spev
Ivo - basgitara, husle, sólový spev
Rado - píšťaly, drumble, spev a rev v úzadí
Aďa - sólový spev, perkusie, príležitostne husle

Miko - bicie a perkusie

Na zborovom speve a perkusiách sa podieľajú zvyčajne všetci ostatní členovia TK Filozof podľa hesla: "Keď to nejde hlasnejšie, skúsme to ešte hlasnejšie.

Na stiahnutie: Spevník TK Filozof 1 (Silvester 2012, zostavil Dušan)

 

70.jpg