Choď na obsah Choď na menu

TK Filozof verzus Veľký Inovec

11. 2. 2014

Dvojdňová túra na Považskom Inovci bola plná symboliky, prekvapení, vulgarizmov a mínusových teplôt. Naše dobrodružstvo začalo – ako inak už vo vlaku. Panovala tu pozitívna nálada. V kupé padlo veľa latinských názvov väzív a svalov ale aj zopár džinov. Spoločnosť nám tu robila pani fyzioterapeutka, ktorá v tom čase ešte netušila, že ju a jej povolanie budeme ešte veľakrát spomínať.

1-fyzioterapeut.jpg

 
Po následnom presune na Bezovec sme navštívili obľúbenú pizzériu - chatu Šport. Po pár úsmevoch sme sa pohli ďalej, kde sme na svahu narazili na snežné delo. Tu sme zrealizovali hravý shooting v štýle Snow storm. Poučenie do budúcnosti – nežartujte na úkor snežného dela! Ono by sa Vám to mohlo trošičku vypomstiť.

2-delo.jpg

 
Po pár prešľapaných kilometroch sa počasie zmenilo a ostalo konštante nepríjemné až do konca túry. Bolo zamračené, nárazový vietor fučal z juhovýchodu a teplota okolia bola pod nulou.

3-delo-sa-msti.jpg

 
Keď sme sa dostali na bod s demotivačným výhľadom (ako ho nazval Rado) kde sme videli pred sebou Inovec a jeho dve prekrásne červené svetlá zdobiace vysielače, zopár členov sa začalo správať ako herci v reklame na kosmodisk, voltaren, alebo konopné mazání. No dobre bol som to ja a Dušan, ktorí sme ostali na chvoste a pózovali ako mužské modely pre Saudeka a.k.a. Ježiš v záklone a pod.

4-fyzioterapeut-sa-msti.jpg

 
5-tma.jpg

 

Prvý krát v živote som pochopil na čo slúžia turistické paličky a to isté som počul aj z Dušanových úst plus rôzne vtipné monológy. Keď sme sa dostali za pomoci ostatných členov TKF na chatu, boli sme milo prekvapení personálom, až z toho vznikol nápad urobiť novú sekciu na stránke s názvom „BLACKLIST“, no vzápätí sme si povedali, že sme predsa príjemná partia a nebudeme hejtovať tak sme BLACKLIST premenovali na „Odporúčame/ Neodporúčame“. Mohol by som teraz dokončiť tento stručný Inovecký príbeh rozprávaním o vytretom šenkárovi čo zabudol že čapuje pivo hosťom, ale to skôr patrí do našej novej rubriky (na stránke pribudne čoskoro, pozn. red.). Večerné posedenie dopadlo v štýle TKF, drahé drinky, krásne ženy, nohy v termo ponožkách a to všetko na jednom gauči pri jednom radiátore. Erika Judyniová chýbala si nám.

 

judinyova1.jpg
 

6-cool-happy-end.jpg

 

Na druhý deň pokračovala naša partia smer Trenčín vo fragmentoch a každý v inom časopriestore. Týmto sa chcem poďakovať náhodnému turistovi, ktorý si nechal handmade palicu opretú na inkriminovanej chate a Ivanovi K., ktorý mi vyrobil ďalšiu handmade palicu za jazdy počas túry smer Mníchova Lehota. V tomto programe boli umiestnené produkty, väčšina z nich sa vypila.

 

598738_10202275732168207_1499947493_n.jpg